Усе про бензин А-98

15.06.2024
Усе про бензин А-98

Щороку ціна на пальне в Україні незмінно зростає. Тому перед автомобілістами часто постає питання: яким пальним заправляти свого «залізного коня», аби заощадити, більше їздити і при цьому не завдати шкоди машині?

І чомусь багато хто починає думати, що якщо вони будуть заправляти свій автомобіль 98 бензином, то вони відразу вирішать всі свої проблеми. Адже це пальне є дорожчим, відповідно – якіснішим. Але це є НАЙПОШИРЕНІШОЮ ПОМИЛКОЮ. Насправді вартість 98 бензину висока не тому, що він краще, а тому, що в нього вище октанове число.

Якщо ви заправляєтеся на відомих заправках, які стежать за якістю пального і купують бензин у перевірених постачальників, то ви будете заправлятися якісним бензином незалежно від того, 92 він або 98.

Бензин 95 і 98: у чому відмінності?

Як ми вже сказали вище, основна відмінність 98 бензину від 95 – октанове число. У 98 бензині, ясна річ, воно є вищим, тому вартість такого пального буде вищою.
Октанове число – це, якщо говорити простими словами, здатність пального займатися при стисненні. Чим вищим є це число, тим менш займистим є бензин. Для порівняння, октанове число 98 бензину коливається в межах 12-14,5, а у 95 показник дорівнює 10-12,5. Різниця в тому, що пальне з вищим значенням відрізняється більш повільним згорянням. Але не кожному автомобілю це в плюс. Для машин з недостатньою для нового пального продуктивністю 98 буде тільки на шкоду.

Особливості виробництва 98 бензину

98 бензин створюється шляхом додавання кисню до пального. За рахунок цього бензин не так швидко згоряє. Відповідно ви їздите більш економно.

Деякі автолюбителі впевнені, що можна заощадити ще більше, розбавляючи бензин спиртом у певних пропорціях. Це загрожує тим, що пальне втрачає калорійність, а двигуни автомобілів поки не навчилися відокремлювати спирт від пального. Найменше, що вам загрожує – поломка двигуна. Найбільше – аварія.

Тому, аби не ризикувати своїм здоров’ям, безпекою та грошима, краще взагалі не розбавляти самостійно бензин.


Де купити 98 бензин в Україні?

Цей вид пального продається практично на всіх великих АЗС. Тому з пошуком цього виду пального не має виникнути складнощів. Головне – вибирайте перевірені місця. У спробах заощадити ви можете заливати неякісне пальне. В результаті це призведе до поломок і, відповідно, зайвих витрат.