Усе про 100 бензин

15.06.2024
Усе про 100 бензин

Не так вже й давно на АЗС з’явився АІ 100 бензин, і багато автомобілістів тут же вишикувалися у чергу, щоб випробувати новий вид пального. Певна річ! Адже він такий дорогий, а тому – хороший. І економний! Тільки ось через деякий час ці самі автомобілісти почали помічати, що їх вірний «залізний кінь» раптом починає гірше працювати. І швидкість вже не така, і маневреність. Та й в цілому дрібні поломки починаються. Навіть на нових автомобілях. Так в чому ж причина? Правильно, в пальному!
І ви запитаєте: «Як так? Адже я заправляюся якісним пальним!». Відповідь на це питання є простою: це пальне не підходить для вашого автомобіля.

Що таке 100 бензин?

100 – це октанове число. Чим воно вище, тим менш повільно запалюється бензин під час роботи двигуна. Відповідно, цей вид пального є більш економічним. Тільки ось підходить він далеко не для всіх автомобілів.

Бензин АІ-100 продається під марками Pulsar-100 та Ultimate-100. Вони призначені для високофорсованих двигунів з безпосереднім впорскуванням, а також для моторів, розрахованих на бензин з октановим числом вище 95.
Говорячи простими словами – 100-й бензин вам підійде тільки в тому випадку, якщо ви є власником автомобіля з високофорсованим двигуном. Якщо ж ваш «залізний кінь» прекрасно себе почуває на 92-му бензині, то не ризикуйте і не переходьте на 100. Втрати будуть колосальними.
При цьому є експерти, які впевнені, що новий бензин є нічим іншим, як маркетинговим прийомом. Насправді навіть високофорсовані двигуни автомобілів прекрасно себе почувають, використовуючи 98-й бензин. А 100 – це всього лише реклама.
Однак їм на противагу є думка, що більшість гоночних автомобілів (маються на увазі автомобілі, які не беруть участі в гонках, а розсікають вулицями великих міст) їздять виключно на 100 бензині. З ним машина стає маневренішою. Але правда це чи ні – точно не відомо.