Скільки зберігається пальне?

15.06.2024
Скільки зберігається пальне?

Якось Шекспір ​​написав: «Ніщо під місяцем не вічне». Тільки в його сонеті йшлося про кохання. Але поет мав рацію – у цьому світі все має свій термін придатності. І пальне не є винятком.

Як ви знаєте, нафта – це органічні відходи, хоч і дуже давні. А як відомо, на кожну «їжу» знайдеться свій споживач, і нафта не є винятком. Наприклад, гриби роду Пеніцил харчуються парафінами, виділяючи при цьому воду і двоокис вуглецю, чим суттєво знижують термін придатності дизеля. Бактерії із сімейства Бензолі окислюють бензол, ксилол та толуол. Тому чисте пальне може бути заражене як аеробними, так і анаеробними мікроорганізмами. І аби такого не відбувалося, виробники пального вводять присадки – біоциди, фунгіциди.

Варто також зазначити, що на повітрі пальне окислюється. І це відбувається навіть без участі бактерій. Кілька місяців пальне зберігатиме всі свої властивості, але згодом вони почнуть втрачатися. На стандартних АЗС такої проблеми немає – пальне перетікає від бензовозу до баку автомобіля у найкоротший термін. Але коли йдеться про тривале зберігання нафтопродуктів, то це робиться без доступу повітря. Але й у такому разі застосовуються присадки – антиоксиданти.

Також шкодять пальному й деякі метали та сплави, наприклад, мідь, цинк тощо. З цією проблемою також активно борються присадки – деактиватори металів.

ЦІКАВИЙ ФАКТ! За ДСТУ не допускається введення до дизельного пального металовмісних присадок, крім антистатичних.

Впливають на термін зберігання пального й залишки нафтопродуктів, що накопичуються у резервуарах, тому АЗС повинні регулярно чистити всі ємності, в яких знаходяться бензин та дизель.

Температура – ​​ще один фактор, що впливає на термін зберігання. Від тепла процес розпаду пального відбувається швидше.

То скільки ж зберігається пальне?

Орієнтовно – 1 рік. Але багато залежить від перелічених вище факторів. Якщо, наприклад, якийсь із пунктів порушується, то в такому разі бензин і дизель можуть зберігатися не більше 3-4 місяців, після чого розпочнеться процес розкладання.

І одразу, мабуть, відповімо на ще одне цікаве питання – скільки зберігається дизель у пластиковій каністрі? Дуже багато водіїв зберігають у гаражах бензин або дизель у пластикових пляшках та каністрах для власних потреб.

Якщо каністра призначена для бензину або дизеля, то в такому разі, за дотримання всіх норм, пальне може зберігатися роками. Якщо ви, наприклад, використовуєте ємність після тосолу або мастила, то не виключено, що з часом ємність просто трісне.

Не менш популярне питання – скільки зберігається бензин у баку автомобіля? Деякі автовласники використовують свій транспортний засіб лише з весни до осені. Взимку машина зазвичай стоїть у гаражі. Якісний бензин не випарується, не розчиниться і не витече з вашого баку. Він спокійно переживе кілька місяців.

Купити оптом бензин чи дизель ви завжди зможете у нас. Наша компанія займається постачанням лише якісного сертифікованого пального. У разі потреби ми продемонструємо вам усі сертифікати якості.