Бензин чи дизель: що вигідніше використовувати на великих дорогах?

15.06.2024
Бензин чи дизель: що вигідніше використовувати на великих дорогах?

Вибір пального для свого автомобіля – завжди дуже складний і копіткий процес. Хочеться, аби «залізний кінь» добре почувався, довго працював, рідше ламався. Але копнімо глибше: навіщо вам потрібен автомобіль? Ви у відповідь запитаєте: «Як це – навіщо? Аби їздити з комфортом, а не чекати на громадський транспорт!». І справді, люди купують машини, аби їздити. І тут руба постає питання: а куди саме вам потрібно їхати?

От, наприклад, ви працюєте перевізником, якому щодня потрібно долати не один десяток кілометрів. Або ви купили авто, аби їздити на роботу в інше місто. Ну, або машина вам потрібна, аби кожні вихідні вибиратися до центру міста на прогулянку. Це дуже важливо розуміти та аналізувати ДО того, як ви станете власником автомобіля, адже від відповідей на ці питання залежить той вид пального, який відповідатиме вашим запитам.

Відразу зазначимо, що і бензин, і дизель, і навіть газ – це абсолютно нормальні варіанти пального. Але кожен із видів пального кращою чи гіршою мірою підходить для вирішення якихось певних завдань.

Наприклад, бензин найкраще підходить для тих випадків, коли вам потрібно довго кудись їхати рівною дорогою без величезної кількості світлофорів. Поїздки в інше місто об’їзною дорогою? Чудово, бензин ідеально вам підійде! Але це зовсім не означає, що у місті бензинові автомобілі краще не використовувати. Ні, на бензині цілком можна їздити. Просто ваше авто витрачатиме куди більше енергії на це, і згодом машина зношуватиметься.

Якщо ж ви щодня їздите заторами на роботу і назад, а на вихідних часто опиняєтеся у центрі міста, то вам найкраще підійде автомобіль, що працює на дизельному пальному. До того ж, під час їзди в мегаполісі витрата пального багаторазово збільшується.

Дизельні автомобілі, на відміну від бензинових, мають набагато більший моторесурс. Адже вузли дизеля виготовлено з міцних сплавів, що дозволяє їм витримувати високий тиск у циліндрах. Отже, такі двигуни є більш зносостійкими, довговічними, навіть при складному та інтенсивному режимі експлуатації, як у місті.

Таким чином, можна зробити висновок, що дизель є оптимальним пальним для їзди на малих та середніх швидкостях. Бензин же є ідеальним для далеких відстаней. Однак вибрати автомобіль, який працює на певному пальному – це лише 1 завдання. Важливим є й вибір АЗС для заправки.

Останнім часом в Україні почастішали появи «сірих» АЗС, які продають пальне поганої якості. Незважаючи на те, що влада бореться з ними, на таку АЗС може випадково заїхати кожен із вас. Купувати пальне потрібно лише на перевірених заправках. Найчастіше це великі мережі, які представлені практично у всіх містах.

Купити пальне оптом ви можете у нас. Компанія УНТК вже багато років постачає якісне пальне, тому ви точно знатимете, що ви продаєте бензин і дизель за ДСТУ. Ми надаємо всі необхідні сертифікати якості.