Бензиновий двигун проти дизельного: відмінності, переваги, недоліки

15.06.2024
Бензиновий двигун проти дизельного: відмінності, переваги, недоліки

Перед покупкою автомобіля багатьох майбутніх автолюбителів починають хвилювати цілком закономірні питання: «Яку машину брати?», «Що краще: бензиновий або дизельний двигун?», «Де гарна заправка?», «Де брати гуму, аби заощадити?», «На яке СТО краще поїхати? ». І таких питань безліч. Адже не надто хочеться витрачати шалені суми на обслуговування авто, якщо можна, наприклад, добре заощадити, купивши іншу марку авто.

І якщо з АЗС, СТО та шинами вам можуть допомогти ваші друзі та знайомі, то з вибором двигуна для авто допоможемо ми.

Насамперед потрібно розуміти, для яких цілей вам потрібна машина? Припустимо, ви хочете купити сімейне авто, на якому ви будете їздити на роботу і в гості. У такому випадку варто відразу враховувати місце, де ви живете.

Припустимо, ви – середньостатистичний мешканець великого міста, який вирішив порадувати себе автомобілем, аби з комфортом діставатися зі спального району до центру міста на роботу, а у вихідні їздити в гості до родини. Якщо велике місто, то найімовірніше вас від роботи відділятимуть величезні затори. Відповідно, на те, щоб проїхати кілька сантиметрів, ви постійно будете перемикатися між педалями зчеплення-газу-гальма. За цей час двигун вашого авто «з’їдатиме» величезну кількість бензину. А вам хочеться постійно заправлятися? Найімовірніше – ні. Відповідно, у вашому випадку краще звернути увагу на авто з дизельним двигуном. Так ви витрачатимете менше пального у заторах.

Якщо ж ви будете в більшості випадків спокійно добиратися до місця призначення, то в такому випадку вам чудово підійде машина із бензиновим двигуном. І витрачати пальне ви будете у процесі пересування, а не у заторі.

ККД двигунів

Крім витрат на заправку варто звернути увагу й на інші деталі, які багатьом можуть просто не підходити за низкою причин.

Шум

Авто на дизельному двигуні створює більше шуму, ніж машини на бензиновому двигуні. І якщо ваш «залізний кінь» не має гарної шумоізоляції, то це може викликати певні незручності.

Вихлопи

Дизельні двигуни вважаються більш екологічними і безпечними за рахунок фільтрів.

Обслуговування

Авто із дизельним двигуном частіше потребує заміни фільтрів і мастила. Майте на увазі, що це істотно збільшить вартість обслуговування авто.

Бензинові двигуни менш дорогі в обслуговуванні.

Вартість

Дизель в принципі дорожче бензину, однак його вистачає на довший термін. Власникам авто на бензиновому двигуні доведеться частіше заїжджати на АЗС.

Морозостійкість

Дизельні двигуни не призначені для роботи в сильні морози. При -15 градусів навіть найкраще і найдорожче пальне починає замерзати і стає більш тягучим.

З бензином таких складнощів не виникає.

То який же автомобіль вибрати? Ми лише розповіли про відмінності двигунів. Ви маєте самі вирішити для яких цілей вам потрібна машина. І вже виходячи з цього, знаючи всі плюси та мінуси, потрібно робити вибір.