В Україні очікуються проблеми з поставками дизельного палива

06.08.2024
В Україні очікуються проблеми з поставками дизельного палива

Усередині місяця серпня виявилося, що поставки дизельного пального до Амстердам-Роттердам-Антверпена (ARA), торгового центру північно-західної Європи, значно затримались.

Згідно з інформацією від Argus, в серпні регіон ARA зазнав відсутності достатніх обсягів дизельного пального та газойлю, що підтверджує прогнози трейдерів про обмежену пропозицію цього виду пального на цей місяць.

На основі даних від Vortexa, протягом перших шести днів серпня до регіону ARA прибув лише один танкер Handysize з газойлем. Обсяги прибуття були невеликими, приблизно 75 тис. тонн газойлю, включаючи дизельне пальне з низьким вмістом сірки. Це значно менше, ніж середній обсяг прибуття за перші сім місяців цього року, який склав 54 тис. тонн на день або 1,65 млн тонн на місяць.

Прогнози показують, що в серпні в АRA можуть прибути лише ще 520 тис. тонн газойлю. Трейдери вказують на те, що Європа може зіткнутися з дефіцитом пального, оскільки торговельні потоки повертаються до східних і західних напрямків. Покупцям складно знайти достатньо продавців, оскільки вони обмежені обсягами. Навіть якщо поставки з США або з східного напрямку стануть більш доступними, є ймовірність, що пальне потрапить до Європи лише наприкінці серпня або на початку вересня.

В результаті цього дефіциту обсягів, ціни на дизельне пальне в Європі зросли. Надбавки до ціни на північноморську датовану нафту на минулому тижні досягли рекордних $35,73 за барель, що є найвищим рівнем з початку року, до того як ЄС ввів заборону на російську продукцію.Де ку Зазначено, що ф’ючерси на європейський газойль ICE у першому місяці торгів торгувалися з премією в середньому $24,36 за тонну порівняно зі свопами на сингапурський газойль. Це свідчить про те, що арбітражна економіка на маршруті “схід-захід” стала менш вигідною порівняно з попереднім періодом. Ціну на газойль ICE впливає вартість в сингапурському регіоні, який зазнав заборони на російський продукт.

Прогнозується, що після серпня обсяги поставок дизельного пального до Європи можуть залишитися обмеженими. З урахуванням того, що восени на Близькому Сході та в Індії передбачаються важкі графіки технічного обслуговування нафтопереробних заводів, це може призвести до збільшення дефіциту на ринку. У той же час, європейські нафтопереробники також планують провести сезонні роботи, які можуть вплинути на обсяги продукції. І, нарешті, хочу відзначити, що компанія УНТК має експертизу в оптовій поставці бензину та дизельного пального з країн Європи. Звертаючись до нас, ви можете знайти надійного партнера для купівлі оптом бензину в Україні за конкурентною ціною.