98-й бензин і 100-й: в які машини його краще не заливати?

15.06.2024
98-й бензин і 100-й: в які машини його краще не заливати?

Останнім часом мережеві АЗС підтримують тенденцію на покупку високооктанового пального. Автомобілісти тріумфують: їм здається, що їх транспортний засіб їздить швидше, а грошей при цьому вони витрачають менше. АЗС теж радіє, адже тепер бензин АІ 98 і АІ 100 коштують трохи дорожче звичних 92-го і 95-го. Давайте поговоримо більш докладно.

Що таке «октанове число»?

Якщо говорити простими словами, то октанове число – це стійкість до детонації. Чим вищим є октанове число, тим повільніше горить суміш бензину з повітрям. Відповідно, двигун виходитиме на пікові навантаження без небезпеки пошкодження.

Технічний фахівець одного з європейських брендів пального описує суть октанового числа так: «Можна провести аналогію з пічкою. Уявіть, що є сухі дрова, які займаються відразу, а є вологі, які роблять це повільніше. Коли нам потрібно закинути в топку відразу багато дров, краще використовувати вологі, аби піч не вибухнула».

Що буде, якщо залити в бак «Волги» 98-й або 100-й бензин?

Оскільки високооктанове пальне є кращим і економнішим, то у такому разі, що буде, якщо залити його в бак вітчизняного автопрому? Результат очевидний – витрата буде максимальною, а більша частина пального просто вилетить в трубу. А, до речі, автомобіль не зможе працювати на всю снагу.

Якщо конструктори автомобіля не розраховано на використання високооктанового пального, то не потрібно насильно його вливати. Результат буде плачевним.

То який же висновок можна зробити?

Все просто. Читайте інструкцію до свого автомобілю. Якщо там сказано, що «залізний кінь» потребує заправки 92-м бензином, отже його потрібно заправляти 92-м бензином. У цьому випадку машина зможе їздити, використовуючи всі свої можливості. Пальне з високим октановим числом може нашкодити вашому автомобілю.

Окрім того, що потрібно правильно підбирати пальне для своєї машини, потрібно ще ретельно підходити до вибору самої АЗС. Останнім часом почастішали випадки продажу неякісного пального. Тому купуйте бензин в Україні тільки на перевірених АЗС.