95-й та 98-й бензин: що краще?

15.06.2024
95-й та 98-й бензин: що краще?

Давно вже не секрет, що сучасні мотори дуже вже крихкі. Незважаючи на те, що виробники нас запевняють у протилежному. От і виходить, що купуєте ви «залізного коня», який має служити вірою і правдою багато років, а він вже через 3-5 років починає розсипатися.

У чому може бути проблема? Може у тому, що запчастини були не найякіснішими? Або, може, масло не підійшло? Саме так, винні співробітники СТО, де ви останній раз проходили ТО! Адже це вони спеціально вам щось підкрутили, аби ви швидше приїхали до них на ремонт?

А може, в цьому винні тільки ви? Наприклад, бензин не той залили? Завжди 95-м заправляєтеся, але пару разів вирішили 98-м заправитися? Може заощадити хотіли або мотор «почистити»?

Чим відрізняється 98 бензин від 95?

Насправді тільки одним – октановим числом. Всі миючі властивості, випаровуваність і плинність знаходяться приблизно на тому самому рівні.

От тільки не треба радісно лити в свою машину, де на лючку бензобаку абсолютно беззастережно стверджується «Only 98RON», 95-й бензин, мотивуючи цей вчинок логікою «якщо не видно різниці, навіщо платити більше?». Різницю – видно.

Якщо у вас починає каверзувати мотор, то бензин з високим октановим числом вам не допоможе, на жаль. А от комплексна чистка – так. Тому, аби не зіпсувати власний автомобіль, заправляйте його саме тим видом пального, яке потрібно саме вашій машині. Бажання заощадити призведе лише до додаткових розтрат.

Ні, спочатку ваш автомобіль прекрасно їздитиме, але з часом його мотор заб’ється так, що вам доведеться його міняти. А навіщо вам це потрібно? Повірте, виробники створюють нові мотори не для того, аби вас розорити. Вони створюють їх для вашого комфорту.

Запорука довгого життя вашого автомобіля – це регулярні ТО, бензин, призначений саме для вашої марки авто та якісне пальне. Останнім часом в Україні з’явилася величезна кількість нелегальних АЗС, які кустарним способом створюють бензин. Тому краще купувати бензин на перевірених АЗС, де є всі необхідні сертифікати якості. І найкраще для цього підходять великі мережі АЗС.