Залиште свій номер, ми вам передзвонимо


Калькулятор вартості

Як одержують бітум?

14.12.2021
bit3

Ви знаєте, що таке бітум? Говорячи простими словами, бітум – це продукт нафтопереробки, отриманий шляхом випаровування нафти. Бітум становить сухий твердий склад. То як його отримують? Одним із таких варіантів, як уже було сказано вище, є процес нафтопереробки. Але це є максимально спрощеною схемою.

Природний бітум

bit1Це процес вкрай рідкісний та довгий, але все ж таки можливий. Як ви знаєте, у нафтових родовищах сировина «зріє» без доступу кисню. Але в деяких випадках, наприклад, через геологічну активність, порушилася консервація покладів, і нафта зазнала зовнішнього впливу. Внаслідок окиснення повітрям або під впливом мікроорганізмів утворився природний бітум. За своїм складом він сильно відрізнятиметься від бітуму, отриманого шляхом випарювання.

У тому чи іншому співвідношенні до сировини входять речовини, що відносяться до таких груп:

  • асфальтени (тверді);
  • смоли (в’язкі);
  • оливи (м’які).

Рідкий бітум містить більше олив та менше асфальтенів, як порівняти з твердим. Від консистенції та глибини залягання залежить спосіб розробки сировини. Ось як отримують бітум (і тяжку нафту) природного походження:

  • рудничним способом – з гірничих виробок видобувають породу (бітумінозний пісок);
  • бурять свердловини з шахт (шахтно-дренажний метод) або з поверхні.

Нафтовий бітум

bit1

Спочатку з нафти за атмосферного тиску відганяють світлі речовини – бензин, гас, дизельне пальне. Залишається мазут, з якого під вакуумом випарюють оливи – машинні, трансформаторні та ін. У якості залишку утворюється гудрон, що складається головним чином із смол та твердих часток. Він є основною сировиною для виробництва твердих та напівтвердих бітумів:

  • окиснених;
  • залишкових;
  • продуктів деасфальтизації;
  • компаундованих.

Де використовується бітум?

Сьогодні бітум є одним із важливих матеріалів, що застосовуються у будівництві. Дорожній бітум, наприклад, використовують під час виробництва трас та мостів. Деякі види бітуму використовуються під час виробництва фарби та емалі. Також бітум використовується у виробництві будівельних матеріалів, частіше – покрівлі.

 

 

 

Запит прайс-листа

Залиште ваші контактні дані


Бажаєш отримувати актуальні ціни на паливо та новини нафтового ринку? Підписуйтесь на наш Телеграм!

UNTK
+38 044-344-9-148office@untk.com.ua02000, КИЇВ, ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОН, ВУЛИЦЯ ЄВГЕНА КОНОВАЛЬЦЯ, БУДИНОК 36Д