Залиште свій номер, ми вам передзвонимо


Калькулятор вартості

Де знайти якісне паливо в Україні: вчені провели експеримент

23.09.2022

В Україні вчені вирішили провести дослідження та з’ясувати, яке паливо є якісним на сьогоднішній день. Для цього було взято пробу бензину на кількох АЗС. Експеримент проводив Інститут споживчих експертиз. У перевірці взяли участь як всеукраїнські мережі (WOG, ОККО, ANP, PRIME, SOCAR, MARSHALL, БРСМ НАФТА), так і регіональні (KLO, AVANTAGE 7, ZOG, BVS, NEFTEK, УКРПЕТРОЛЬ, RUR, SUNOIL). Для чистоти експерименту було взято зразки на приватних АСЗ у Києві та Дніпрі.

Насамперед фахівці перевірили октанове число. Норматив – не нижче 95 одиниць. Усі АЗС впоралися. WOG обійшла усіх конкурентів – 97,7 одиниць. Інші: ОККО (96,8), KLO (96,8). У PRIME, AVANTAGE 7 та ZOG – понад 96 од.

Другий етап – зміст сірки, або як її ще називають – «показник життя двигуна». Мінімальне значення виявлено у бензині А-95, придбаному в мережі WOG (7 мг/кг), KLO та запорізькій ZOG (по 7 мг/кг). Це із запасом перевищує допуски Євро 5.

Що стосується вмісту ароматичних вуглеводнів, то у всіх учасників значення в межах норми, найкращий показник у ОККО – лише 14,7%, AVANTAGE 7 (28,5).

Фінал – перевірка бензолу. Теж у межах норми. Найменша кількість – у PRIME (0,19% за норми не вище 1%) та ОККО (0,21%).

Після отримання всіх результатів, експерти Інституту розділили АЗС на 3 групи: зелена, синя та червона. До зеленої групи потрапили усі мережі, результати яких відповідали нормативам Євро-5. Це якісне європейське паливо, яке дозволить двигуну краще працювати та рідше ламатися. Синя зона – Євро-4. Порушення є, але вони невеликі. А от у червону зону потрапили ті, хто продає сурогат. Пальне настільки неякісне, що використовувати його критично для автомобіля.

Компанія УНТК доставляє паливо з Європи. Весь товар має усі необхідні сертифікати відповідності. Гарантуємо доставку бензину та дизеля в усі куточки України вчасно та без затримок. Працюємо з АЗС, будівельними, дорожніми та аграрними компаніями. Маємо власну систему персональних знижок.

Запит прайс-листа

Залиште ваші контактні дані


Бажаєш отримувати актуальні ціни на паливо та новини нафтового ринку? Підписуйтесь на наш Телеграм!

UNTK
+38 044-344-9-148office@untk.com.ua02000, КИЇВ, ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОН, ВУЛИЦЯ ЄВГЕНА КОНОВАЛЬЦЯ, БУДИНОК 36Д