Залиште свій номер, ми вам передзвонимо


Калькулятор вартості

Усе про бензин А95

18.08.2021

95Що бачить людина, яка приїжджає на заправку? Правильно, стійки з бензином, газом і дизелем. І якщо досвідчений водій вже розуміє, яке паливо йому треба і як взагалі працює його автомобіль, то для новачка це все здається надзвичайно складним і незрозумілим. Наприклад, 95 – це який бензин? Чим він відрізняється від 92? А від 100? Який бензин підійде саме для моєї машини?

Давайте спочатку розберемося, що означають ті самі цифри? 92, 95, 100 – це октанове число бензину. Якщо говорити простими словами, то октанове число – це співвідношення октану до гептану, які містяться в паливі. Якщо говорити ще простіше, то за октановим числом можна обчислити стійкість бензину до мимовільного займання під час роботи двигуна. Чим вище октанове число, тим стійкішим буде процес займання.

Принцип роботи двигуна

Базовий принцип роботи простий: до циліндру одночасно надходять бензин і повітря, поршень піднімається вгору. Як тільки він досягне верхньої точки, свічка запалювання запалює паливо, внаслідок чого поршень опускається вниз. Важливе правило: паливо має запалитися саме в той момент, коли його запалює свічка запалювання. Зволікання або надмірне швидке запалювання шкодять мотору та руйнують його зсередини. А в сучасних реаліях заміна мотора коштує приблизно стільки, скільки й купівля нового автомобіля.

Так що ж вибрати: 92 або 95 бензин? Насправді, це порівняння безглузде, тому що обидва ці варіанти підходять для різних моторів. Наприклад, для двигунів, які мають низький ступінь стискання та низький ризик детонації, ідеальним варіантом буде бензин 92. Якщо ж рівень стискання вище, і паливна суміш більше збагачується киснем, внаслідок чого зростає ризик детонації, то краще вибирати бензин 95.

Не можна думати, що, наприклад, 95-й бензин чистіше та краще за 92-й. Обидва ці варіанти палива створюються відповідно до сучасних вимог до палива. Тому на офіційних українських заправках (а не підпільних станціях) і 92-й, і 95-й – це якісне паливо.

Ще одна омана автолюбителів. Вони вважають, що якщо їхній мотор прекрасно працює з 92-м95-2 бензином, але вони бажають зробити якнайкраще та заливають у бак 95-й, то поїздка буде комфортнішою і машині від цього буде тільки краще. Насправді це міф. Якщо ваш автомобіль має простий атмосферний мотор, а ви заливаєте в бак 95-й бензин, то ви завдаєте непоправної шкоди своїй машині. Так, дійсно, вам буде здаватися, ніби авто стало рухатися плавніше, але під капотом будуть відбуватися необоротні ушкодження. Від однієї поїздки, зрозуміла справа, нічого страшного не трапиться, але поступове використання того виду палива, яке вам не підходить, просто «вб’є» мотор.

Буває так, що деякі водії змішують 2 види бензину. Наприклад, у їхньому баку вже є кілька літрів 92-го бензину, але вони думають: «А заллю я літр бензину 95. Нічого ж не станеться?». Ну, так-от – станеться. Змішування двох варіантів палива ще швидше знищить ваш мотор, ніж просто перехід на інший бензин. До того ж, це може бути вибухонебезпечним.

Так що варто читати, що ж пише виробник саме вашого авто, і який бензин він рекомендує. Це робиться не для того, щоб вас розорити, а для того, щоб ваша машина прослужила якомога довше.

 

Запит прайс-листа

Залиште ваші контактні дані


Бажаєш отримувати актуальні ціни на паливо та новини нафтового ринку? Підписуйтесь на наш Телеграм!

UNTK
+38 044-344-9-148office@untk.com.ua02000, КИЇВ, ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОН, ВУЛИЦЯ ЄВГЕНА КОНОВАЛЬЦЯ, БУДИНОК 36Д